четвер, 11 квітня 2013 р.


Яблука зміцнять імунітет, нерви і все інше
  Яблука зміцнять імунітет, нерви і все інше

  
Навесні на багатьох накочує слабкість, млявість, долають застуди ... А все тому, що за зиму підірваний імунітет. Найпростіший спосіб його підтримати - це їсти яблука! Австралійські вчені недавно назвали яблуко найкориснішим для людини фруктом. Сама природа подбала про те, щоб ми не мали потреби в необхідних для організму речовини. 
Ніякі заморські делікатеси не містять у собі стільки корисних складових, скільки "звичайнісінькі« яблука!
1. Вітаміни
У яблуках містяться вітаміни А, В і С. Вони очищають кров і покращують стан лімфатичної системи. А головне - зміцнюють імунітет! Їх корисно їсти для зміцнення зору, шкіри, волосся і нігтів, а також при захворюваннях нервової системи.
Помилково вважається, що яблука з точки зору вітамінної користі годяться в їжу тільки в "сезон". Насправді корисні і торішні яблука, тільки їх краще їсти в сирому вигляді і разом зі шкіркою, щоб зберегти більшу кількість вітамінів.

2. Клітковина
Вона не переробляється організмом, але зате сприяє роботі травної та кровоносної систем. Так, проблеми з випорожненням кишечника ведуть до скупчення в організмі продуктів розкладання, і це неминуче позначається на стані шкіри. Щоденно за чверть години до сніданку з'їдайте по яблуку - і ви не будете знати, що таке запор!
3. Пектини і феноли
У яблуках містяться харчові волокна пектини, а також фенольні речовини, позитивно впливають на обмін холестерину, одночасно зменшуючи кількість так званого "поганого" холестерину і підвищуючи рівень "хорошого".
4. Антиоксиданти
За словами фахівців, одне яблуко містить у півтора рази більше антиоксидантів, ніж їх міститься в трьох апельсинах або восьми бананах. Це перешкоджає старінню організму (згадайте казку про "молодильні яблучка"!), Сприяє поліпшенню стану шкіри ... Американські вчені довели, що регулярне вживання яблук або яблучного соку запобігає руйнуванню клітин мозку.
Крім цього, в яблуках містяться яблучна і лимонна кислоти, дубильні речовини, мікроелементи. Є в них і особливі речовини, що сприяють засвоєнню заліза з інших продуктів, наприклад з яєць або печінки. А 5-6 яблучних зерняток в день задовольняють добову потребу в йоді.
За рахунок корисних речовин, які в них містяться, регулярне вживання в їжу яблук також знижує ризик утворення ракових пухлин і захищає організм від серцево-судинних захворювань, нормалізує рівень кров'яного тиску. Яблука рекомендуються і при ревматизмі, подагрі, атеросклерозі, деяких шкірних захворюваннях, тому що в них є речовини, що перешкоджають утворенню сечової кислоти і підсилюють розпад мурашиної.
"Яблучна" дієта - одна з найпопулярніших, так як яблука є низькокалорійним продуктом - в одному плоді не більше 70-100 калорій.
Як, скільки і в якому вигляді їсти яблука?
Фахівці радять щодня з'їдати 2-4 яблука чи випивати 2-3 чашки яблучного соку. Проте не слід робити це під час основних прийомів їжі, наприклад, за обідом. Найкраще вживати яблука за 15-30 хвилин до їди або через півгодини після їди. Можна з'їдати яблуко або випивати стакан яблучного соку на другий сніданок або полуденок, особливо якщо ви на дієті.
Шкірка у яблук досить щільна, тому, якщо у вас проблеми з пережовуванням їжі (немає зубів), або ваш шлунок погано перетравлює клітковину, очищайте яблука від шкірки. Можна їсти їх і протертими, в такому вигляді їх нерідко дають дітям.
Однак яблука, незважаючи на свою явну корисність, показані не всім. У деяких людей зустрічається алергія на ці плоди. Крім того, яблука можна їсти при деяких захворюваннях шлунково-кишкового тракту (гастриті з підвищеною кислотністю, виразці, панкреатиті).
Якщо після того як з'їли яблуко або випили його сік, у вас почалася печія, різі в шлунку, то, швидше за все, ці фрукти вам протипоказані. Втім, варто проконсультуватися у лікаря. Іноді лікарі забороняють пацієнтам з хворим шлунком їсти яблука в свіжому вигляді, але дозволяють вживати їх запеченими або у вигляді варених сухофруктів.

Немає коментарів:

Дописати коментар